Aktualności

Z Kartą Krakowską możesz więcej

2018-06-07
Czym jest Karta Krakowska? W skrócie: to przywileje dla osób zameldowanych w Krakowie oraz tych, które płacą podatki w naszym mieście, pracując tym samym na jego rozwój. Wydanie Karty jest bezpłatne, a wszystko można załatwić nie wychodząc z domu.

Posiadacze Karty Krakowskiej otrzymują 20-procentową zniżkę na bilety okresowe na komunikację miejską. W praktyce, kupując na przykład bilet miesięczny na wszystkie linie, z Kartą zapłacimy
o kilkanaście złotych mniej. Proces zakupu nowego biletu z Kartą Krakowską nie ulega zmianie – jak zawsze będziemy mogli doładować naszą kartę w pobliskich punktach biletowych.

Karta Krakowska to także tańszy wstęp do miejsc związanych z kulturą, historią czy sztuką.
 Jej właściciele otrzymują 20-procentową zniżkę przy zakupie biletów do takich miejsc, jak Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (m.in. Podziemia Rynku Głównego czy Fabryka Schindlera), Muzeum Historii Fotografii, Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

To jednak nie koniec. Lista benefitów będzie się wydłużać wraz z kolejnymi Partnerami Karty.

Wniosek o Kartę i jej wydanie to prosta formalność. Formularz wypełnimy przez internet, zamawiając dostawę Karty do domu. Wniosek można również złożyć w punktach stacjonarnych.

Z Kartą Krakowską płacisz mniej, a przywilejów przybywa.