Aktualności

Budżet obywatelski: przygotuj się na głosowanie!

2018-06-04
Trwa ustalanie ostatecznej listy projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego – autorzy odrzuconych wniosków do 7 czerwca mogą składać odwołania. Tymczasem ogłoszony został już wykaz punktów, w których od 16 do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli oddać głos za pomocą papierowej karty. Oczywiście, tak jak przed rokiem, głosować będzie można również przez internet – z domu lub każdego innego miejsca z dostępem do sieci.

Do 7 czerwca wnioskodawcy mogą składać odwołania od wyników weryfikacji projektów. Od 7 do 11 czerwca organizowane będą spotkania konsultacyjne z udziałem autorów projektów, jednostek dokonujących oceny prawnej wniosku i przedstawicieli Rady Budżetu Obywatelskiego. Po rozpatrzeniu protestów ogłoszona zostanie ostateczna lista projektów pod czerwcowe głosowanie – poznamy ją 14 czerwca.

Głosowanie rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do końca tego miesiąca. Głosować będzie można za pośrednictwem papierowych kart lub poprzez platformę internetową dostępną pod adresem budzet.krakow.pl.

Oddanie głosu na papierze będzie możliwe również w punktach głosowania. Adresy lokali można sprawdzić tutaj. To kilkadziesiąt miejsc, usytuowanych m.in. w Punktach Obsługi Mieszkańca, siedzibach rad dzielnic, ośrodkach i klubach kultury, bibliotekach, szkołach. W wykazie wskazano też te lokalizacje, w których będzie możliwość skorzystania z komputera.