Ważne informacje

15 lipca z Kartą Krakowską bezpłatnie zwiedzisz wystawę Kaplicy Sykstyńskiej

2024-07-08
W sercu Krakowa, na Wesołej, działa niezwykła w skali świata multimedialna wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. Do jej stworzenia wykorzystano unikatowe fotografie wykonane na zlecenie Muzeów Watykańskich, które są oficjalną dokumentacją fotograficzną Kaplicy Sykstyńskiej.

Wyjątkowość tej wystawy to nie tylko najwyższej jakości zdjęcia, to także najnowocześniejsza, użyta po raz pierwszy w historii światowych wystaw technologia i innowacyjne rozwiązania. To także pierwsza wystawa, na której projekcja realizowana jest nie tylko na ścianach, lecz także na łukowym, wzorowanym na oryginalnym sklepieniu suficie.

W poniedziałek 15 lipca, w godzinach 12.00-18.00, osoby posiadające Kartę Krakowską będą miały niepowtarzalną okazję zwiedzenia wystawy bezpłatnie, po okazaniu karty!

Miejsce wystawy: Kraków, ul. Śniadeckich 15

Wystawa podzielona jest na trzy strefy

W pierwszej części poznajemy historię Kaplicy Sykstyńskiej, chronologię jej powstania, fakty i ciekawostki z nią związane oraz o autorach fresków, którzy stworzyli jedno z największych dzieł sztuki w historii ludzkości. Tutaj także umieszczone zostały repliki ikonicznych rzeźb Michała Anioła, takich jak naturalnej wielkości Pieta, na co dzień znajdująca się w Bazylice św. Piotra w Rzymie oraz pomniejszona rzeźba Dawida z Florencji.

Druga przestrzeń to miejsce, gdzie odwiedzający mogą zasiąść przed potężnym ekranem panoramicznym LED o wielkości 20x4 m, aby zapoznać się z tajnikami powstawania i tematyką fresków Kaplicy Sykstyńskiej

Trzecia część to clou całej ekspozycji. Ogromna przestrzeń immersyjna, w podstawie mająca wielkość oryginalnej Sykstyny. To w niej odbywa się spektakl sztuki ożywionej technologią. W tej sali łączy się przeszłość z przyszłością, sztuka sprzed wieków z technologią XXI wieku.

Wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” w Krakowie to nie tylko uczta dla oczu, ale także wyjątkowe doświadczenie, które pozwala zwiedzającym dostrzec dwoistość natury Kaplicy – miejsca sakralnego z pracami największych „grzecznych” mistrzów, a jednocześnie z najsłynniejszymi, kontrowersyjnymi freskami  największego buntownika renesansu.

Interesujące? Jak najbardziej!

Zobacz największy skarb Muzeów Watykańskich, przeniesiony z Rzymu do Krakowa, dzięki zapierającym dech w piersiach rozwiązaniom technologicznym.

Aby wziąć udział w dniu otwartym dla posiadaczy Karty Krakowskiej, dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2jQ00Xf6J

Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo wejścia mają osoby z zakupionym biletem.

Jeśli nie będziecie mieli możliwości zwiedzenia wystawy 15-go lipca, wystawę można odwiedzić w późniejszym terminie, do 30 września br., korzystając z 10-procentowej zniżki dla posiadaczy Karty Krakowskiej, oferowanej przez partnera programu Karta Krakowska, firmy Live Sp. z o.o., współorganizatora wystawy „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”.

Zobacz filmik promujący wystawę: 

Filmik o tym, jak powstała wystawa:

Zaproszenie na wystawę na Wesołej: 

Strony internetowe wystawy:

kaplica.art

facebook.com/kaplica.sykstynska.dziedzictwo

fot. Tomasz Kozioł, Damian Meisel