Ważne informacje

Korzystaj z aplikacji mobilnej

2020-03-20
Bądź mobilny i korzystaj z aplikacji Karta Krakowska!

Aplikację Karty Krakowskiej można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja służy do obsługi programu Karta Krakowska. Za jej pomocą możesz zarejestrować konto użytkownika, złożyć wniosek, prezentować Partnerom ważny status mobilnej Karty Krakowskiej, kupować i okazywać do kontroli mobilne, imienne, okresowe bilety mieszkańca (o ile wyrażono zgodę na przetwarzanie danych osobowych Zarządowi Transportu Publicznego w Krakowie) czy też sprawdzić historię statusów Karty. Status pozwala na uzyskiwanie zniżek u wielu Partnerów programu oraz zniżek na imienne bilety okresowe komunikacji miejskiej w Krakowie (na 1, 2 , 3 lub 6 miesięcy).

Ważne: Aplikacja mobilna Karty Krakowskiej wyświetla tylko bilety zakupione w mobilnej wersji Karty Krakowskiej (mKK). Bilety zakupione i zapisane na karcie plastikowej nie będą widoczne w aplikacji. Chcąc zmienić nośnik biletu z plastikowego na mobilny, należy wypełnić wniosek o zmianę nośnika Karty Krakowskiej – elektroniczny na stronie www.kk.krakow.pl lub papierowy w Punktach Obsługi Pasażerów albo Punkcie Obsługi Mieszkańców.

Dodatkowo aplikacja jest wzbogacona o mobilny rozkład jazdy autobusów i tramwajów oraz aktualności dotyczące Krakowa, które zostały opublikowane na stronie www.krakow.pl. Aktualności wyświetlają się po wybraniu „Więcej” z dolnego paska menu. Możliwe jest przeglądanie aktualności do siedmiu dni wstecz. Wszystkie aktualności są dostępne na stronie www.krakow.pl.   

Wybierając aplikację mobilną zamiast tradycyjnej karty plastikowej – dbasz o środowisko!